Opinie o szkole


♦    ♦    ♦

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie to miejsce przyjazne i miłe. Zawiązałem tu wiele znajomości i poznałem wielu interesujących ludzi, z którymi kontakt na pewno będę utrzymywał. Nauczyciele okazywali nam serdeczność i pomagali nam w różnych sprawach, nie tylko takich związanych ze szkołą. Byli ciepli i traktowali nas, jak równych sobie. Cieszę się, że wybrałem akurat tą szkołę – dzięki niej mam zawód, wiedzę oraz doświadczenie wyniesione z lekcji i odpowiedni start w przyszłość zawodową i prywatną. Zawsze będę ją dobrze wspominał.

Kamil Sykuła

Absolwent 4-letniego Technikum w zawodzie technik informatyk

(rocznik 2017)

 


♦    ♦    ♦

Dla Nas, już Absolwentów szkoła ta zapadnie na długo w pamięci. Zawarliśmy tutaj nowe znajomości, które przerodziły się w przyjaźnie i jak mamy nadzieję przetrwają długie lata. Mieliśmy przyjemność pracować z wspaniałą kadrą nauczycieli, która przekazała Nam wiedzę w sposób przystępny i interesujący. Dzięki wielu kursom, Nasze kwalifikacje zawodowe zostały podniesione, co stanie się zapewne przydatne w dalszym toku kreowania Naszych karier. Każdy z Nas mógł rozwijać Swoje pasje, zainteresowania poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych. Szkołą ta wykreowała Nas na ludzi sumiennych, odpowiedzialnych, dojrzałych.

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim pracownikom szkoły, za fantastyczną atmosferę, chęć niesienia pomocy, a przede wszystkim za cierpliwość !.

Absolwenci Technikum w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik energetyk
(rocznik 2016)


♦    ♦    ♦

Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie to dla nas miejsce niezwykle ważne. Spędziliśmy w murach tej szkoły cztery wspaniałe lata, które dały nam nie tylko ogrom wiedzy książkowej, ale również wykreowały nas na ludzi dojrzałych, dobrych i sumiennych w dążeniu do postawionych sobie celów. Nauka tutaj była ogromną przyjemnością i dawała wiele satysfakcji. Dostaliśmy szansę na swój rozwój osobisty dzięki licznym kursom zawodowym, konkursom przedmiotowym czy zawodom sportowym. Mieliśmy przyjemność współpracować ze znakomitą kadrą nauczycielską, która przekazała nam wiedzę na bardzo wysokim poziomie. Przez ten okres poznaliśmy wielu fantastycznych ludzi, z którymi zawiązaliśmy przyjaźnie mamy nadzieję na długie lata.

Dziękujemy każdemu pracownikowi za wspaniałą atmosferę, przyjazne nastawienie, wyrozumiałość i dobre serce.

Absolwenci Technikum w zawodach: technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych
(rocznik 2015)


♦    ♦    ♦

Jest zrozumiałe, że z perspektywy czasu zjawiska ocenia się znacznie dojrzalej. Ukończyłem PTR 3 w Czarnocinie w 1968 roku. Po ponad czterdziestu latach mogę stwierdzić, że jestem absolwentem bardzo dobrej szkoły średniej. Poprzez pobyt w internacie, urozmaicony i praktyczny zarazem program kształcenia, Szkoła w pełni przygotowała mnie do samodzielnego życia, do tego abym w świecie ludzi dorosłych i czynnych zawodowo mógł się poruszać swobodnie, abym był partnerem dla osób ode mnie starszych. Przez krótki czas swobodnie więc poruszałem się w rolnictwie. Praktycznie nic nie stanowiło problemu związanego ze zmianą zawodu i podjęciem studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej. Tu zdobyta wcześniej samodzielność była nader przydatna. Była ona nieodzowna podczas pełnienia szeregu stanowisk dowódczych i sztabowych, co czyniłem w różnych miejscowościach kraju.
Dziś z perspektywy wielu lat wiem, że to kadra naukowo-dydaktyczna Szkoły w Czarnocinie przygotowała mnie do życia, do bycia kim jestem. To ówcześni profesorowie sprawili, że posiadam tytuł naukowy profesora od bez mała dwudziestu lat. W Czarnocinie nauczono mnie przelewać myśli na papier co skutkuje, że jestem autorem wielu książek. Życzliwy stosunek do młodzieży był praprzyczyną, że przez długie lata byłem i jestem wychowawcą; teraz ja promuję innych na drodze do zdobywania stopni naukowych i tytułów zawodowych. Spełniam różnorodne funkcje w szkolnictwie wyższym.
Swym nauczycielom i wychowawcom z Czarnocina wielokrotnie dziękowałem za to, że mogłem Ich spotkać na swej drodze życia i początkowego rozwoju. Teraz też dziękuję i swą radość upubliczniam przy pomocy przekazu elektronicznego.

Płk rez. prof. zw. dr hab. inż. Zbigniew Ścibiorek
absolwent PTR 3 z 1968 roku


♦    ♦    ♦
Ta szkoła i ci ludzie w moich wspomnieniach

… Takich miałem mieć szczęście Nauczycieli i Wychowawców, bo wszyscy nas uczyli i wychowywali jednocześnie. We współczesnej szkole, niestety, wygląda to już zupełnie inaczej. Świat się zmienił. Młodzież ucieka do miast licząc, że po skończeniu miejskiego liceum będzie miała większe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek studiów. To iluzja, bowiem nie okładka decyduje o wartości książki, ale treść która jest wewnątrz. W Czarnocinie zawsze potrafili mądrze i ciekawie ją wypełnić, chociaż trzeba pamiętać, że efekt końcowy zawsze zależy od motywacji uczącego się.Taka była szkoła w Czarnocinie i taką na zawsze ją zapamiętam, często wracając wspomnieniami do tamtych lat. Łączę głębokie ukłony dla całej Rady Pedagogicznej oraz nauczycieli emerytowanych. Pozdrawiam także Kolegów i Koleżanki mojego rocznika oraz wszystkich, którzy mnie pamiętają …Do zobaczenia za rok na 90-leciu szkoły, mam nadzieję, że połączonym z hucznym zjazdem absolwentów. Powspominamy i zaszalejemy!

Marek Gajda
Absolwent 5-letniego Technikum Rolniczego (rocznik 2000)
historyk, nauczyciel w I LO w Tomaszowie Maz., dziennikarz, autor książek,
doktorant prof. zw. dr hab. Edwarda Alfreda Mierzwy
(przewód dokt. na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie)


♦    ♦    ♦

Jestem jedną z absolwentów rocznika 1994. Uczęszczałam do pięcioletniego Technikum Rolniczego.

Jeśli teraz po latach miałabym ponownie podjąć decyzję, dokąd pójść do szkoły, to nie zawahałabym się ani chwili. Oprócz wiedzy, którą tam nabyłam, do dziś pamiętam serdeczną wręcz rodzinną atmosferę, która panowała między nami uczniami i uczącymi nas wówczas profesorami. Kilku z nich uczy do dziś.

Cieszę się, że naukę w Czarnocinie podjął starszy syn, a w najbliższych miesiącach w gronie pierwszoklasisów pojawi się mój drugi syn. Mam nadzieję, że oni również po latach będą ciepło wspominać czas spędzony w Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie.

Renata Hrabska
Absolwentka 5-letniego Technikum Rolniczego (rocznik 1994)
Rodzic ucznia Technikum w zawodzie technik informatyk


♦    ♦    ♦

Szkoła w Czarnocinie to nie tylko Technikum Rolnicze jak było przez dłuższy czas, ale również inne kierunki potrzebne na obecnym rynku pracy.

Syn uczęszcza do Technikum w zawodzie technik informatyk z któego jestem w pełni zadowolony. Dobrze wyposażone sale wykłądowe pozwalają na nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną naukę zawodu.

Należy również powiedzieć o bazie sportowej szkoły co pozwala na prawidłowy rozwój młodzieży pod względem fizycznym.

Szerokie pozyskiwanie środków unijnych to również to co wyróżnia tą szkołę.

Z pełną odpowiedzialnością polecam szkołę w Czarnocinie wszystkim tym, którzy mają na uwadze jak najlepszy rozwój swoich dzieci.

Jarosław Rebzda
Rodzic ucznia Technikum w zawodzie technik informatyk


♦    ♦    ♦

Jestem absolwentką 5-cio letniego Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie. Bardzo miło wspominam czas spędzony zarówno w szkole jak i w internacie, w którym mieszkałam.

Brałam udział w wielu konkursach polonistycznych, w których zajmowałam czołowe miejsca.
Wraz z koleżankami z drużyny piłki siatkowej niejednokrotnie zdobyłyśmy puchar powiatu piotrkowskiego. A wszystko to pod czujnym okiem Pani od zajęć wychowania fizycznego, która oprócz lekcji poświęcała nam wiele czasu na zajęciach pozalekcyjnych.

Justyna Kapelan
Absolwentka 5-letniego Liceum Ekonomicznego (rocznik 2004)


♦    ♦    ♦

Zespół Szkół Rolniczych im, Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie to szkoła, do której uczęszczała czwórka moich dzieci. Nauka w niej dała im szansę na dalszy rozwój i karierę. Każde z nich po zakończeniu edukacji w Czarnocinie kontynuowało naukę na uczelniach wyższych zarówno polskich jak i zagranicznych. Zdobyta wiedza w szkole dała im możliwość studiowania, a także znalezienia dobrej pracy w kraju i poza nim. Obecnie aż trójka z nich mieszka i pracuje zgodnie ze swoim wykształceniem w firmach zagranicznych, co zawdzięczają w głównej mierze odpowiedniej motywacji i dobremu przygotowaniu w szkole średniej.

Józef Kubus
Rodzic czwórki dzieci, którzy uczęszczali do Zespół Szkół Rolniczych

im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie


♦    ♦    ♦

Technikum w Czarnocinie to szkoła bezpieczna i przyjazna dla uczniów. Do klasy III Technikum w zawodzie technik rolnik chodzi mój sym Dawid. Dużym zatutem szkoły są liczne, bezpłatne wycieczki przedmiotowe, które poszerzają wiedze na temat nowoczesnego rolnictwa.

Małgorzata Smyczek
Rodzic ucznia Technikum w zawodzie technik rolnik


♦    ♦    ♦

Technikum w Czarnocinie to szkoła, która oferuje różne kierunki kształcenia. Starsza córka chodzi do III klasy Technikum w zawodzie technik żywienia, a młodsza dl klasy I Technikum w zawodzie technik architektury. W szkole panuje rodzinna atmosfera, każdy uczeń traktowany jest indywidalnie. Dzieci nie są anonimowe, nauczyciele świetnie znają zwych wychowanków.

Ilona Szymańska
Rodzic uczennic Technikum

w zawodzie technik żywienia oraz technik architektury krajobrazu


♦    ♦    ♦

Technikum w Czarnocinie to dobra szkoła, świetnie wyposażona. Chodził do niej kilka lat temu, mój syn Kamil (technikum rolnicze). Tę szkołę wybrała również córka, która jest obecnie w klasie III klasy Technikum w zawodzie technik żywienia. Szkoła docenia uczniów pracowitych, córka była stypendystką Prezesa RAdy Ministrów. Polecam.

Małgorzata Ludwiczak
Rodzic uczennicy Technikum w zawodzie technik żywienia


♦    ♦    ♦

Szkołę w Czarnocinie, do której uczęszczałem w latach 1995-1999 Liceum Ekonomiczne, wspominam miło i przyjaźnie. Spotkałem w tej szkole dużo fajnych osób i nowych przyjaciół. Miałem bardzo miłą i przyjacielską klasę. Byliśmy pierwszym rocznikiem liceum ekonomicznego w tej szkole, więc nauczyciele w stosunku do nas byli bardzo wymagający. Mogłem realizować swoje zainteresowania sportowe, ponieważ szkoła miała bardzo dobrą bazę sportową (teraz ma jeszcze lepszą), i było dużo wyjazdów na zawody. Dzięki temu na studiach wychowania fizycznego nie miałem żadnych problemów z zaliczeniami przedmiotów praktycznych.

Jednym zdaniem, cieszę się, że uczęszczałem do tej właśnie szkoły.

Michał Janiec
Absolwent 4-letniego Liceum Ekonomicznego (rocznik 1999)
obecnie nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum


♦    ♦    ♦

WITAM SERDECZNIE

Jestem absolwentką Technikum Rolniczego w Czarnocinie.

Szkoła nauczyła mnie wytrwałości, sumienności, tolerancji i pracy w zespole.

Zawsze byłam związana ze sportem. To właśnie dzięki szkole przemierzyłam Polskę na trasach biegowych, gdzie dziennie pokonywałam kilkanaście kilometrów, będąc uczestnikiem licznych obozów sportowych. To szkole zawdzięczam swoją przygodę sportową z PIOTRCOVIĄ w roku 1977.

Szkoła dobrze przygotowała mnie do matury, ukończyłam studia ekonomiczne.

Przez kolejne 22 lata byłam pracownikiem naszej szkoły.

Obecnie pracuję na stanowisku specjalisty ds. planowania, analiz i sprawozdań w Powiatowym Centrum Zarządzania Oświatą w Piotrkowie Tryb.

Gorąco polecam swoja szkołę.

Szkoła daje możliwości rozwoju, to jak je wykorzystamy zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Honorata Krajewska
Absolwentka 5-letniego Technikum Rolniczego (rocznik 1981)
obecnie specjalista ds. planowania, analiz i sprawozdań

w Powiatowym Centrum Zarządzania Oświatą w Piotrkowie Tryb.


♦    ♦    ♦

Jestem absolwentem Technikum Rolniczego w Czarnocinie. Bardzo miło wspominam czas spędzony w tej szkole. Poznałem tutaj wiele super kolegów i koleżanek. Nawiązałem kilka przyjaźni, które trwają do dzisiejszego dnia.

Nauczyciele byli bardzo fajni, sympatyczni i zawsze można było na nich liczyć. Umożliwiali poprawę ocen, dając szansę na wyższe stopnie. Najmilej wspominam moją wychowawczynię. Była otwarta i życzliwa. Interesowała się naszymi problemami i zawsze pomagała rozwiązać nawet najtrudniejsze sytuacje.

Zdobytą wiedzę i umiejętności zawodowe wykorzystałem w swoim gospodarstwie rolnym.

Poza tym sam budynek szkoły OK, super park i pyszne domowe obiadki w stołówce w internacie.

Zbigniew Jakiel
Absolwent 5-letniego Technikum Rolniczego (rocznik 1990)


♦    ♦    ♦

Miałem szczęście mieć wspaniałych Nauczycieli –
konsekwentnych , ale nie upartych, mądrych i wyrozumiałych.
Usiłowali mnie nauczyć i wychować.
Chyba się Im udało.Dziękując za niezapomniane lata spędzone w Technikum Rolniczym w Czarnocinie

Marek Gajda
Absolwent 5-letniego Technikum Rolniczego (rocznik 2000)