UWAGA !!!

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zebrania z rodzicami uczniów Technikum w dniu 17.12.2021 r. są odwołane.

Prosimy rodziców o kontaktowanie się z wychowawcami poprzez e-dziennik.

 


Szanowni Rodzice!

Po wielu miesiącach nauki zdalnej, przyszedł czas, kiedy możemy ponownie powitać uczniów w murach naszej szkoły. Mimo, iż wielu z nich z utęsknieniem czekało na ten moment, chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na fakt, iż nie dla wszystkich jest to łatwa zmiana. Ostatnie miesiące dla wielu uczniów były czasem podwyższonego poziomu stresu i napięcia emocjonalnego, tęsknoty, samotności. Obecna sytuacja jest nowa i wyjątkowa dla całej społeczności szkolnej – zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Powrót do szkoły dla wielu uczniów stanowi ogromne wyzwanie, dlatego tak istotnym jest, by oszczędzić im dodatkowego stresu.

Nauczyciele starają  się zapewnić uczniom przestrzeń i czas na to, by na nowo mogli zaadaptować się w środowisku szkolnym i klasowym oraz zbudowali w sobie poczucie bezpieczeństwa i motywacji do podejmowania obowiązków szkolnych.

Na zajęciach nauczyciele pozwalają  uczniom na nowo się poznać, podzielić wrażeniami z ostatnich miesięcy, zbudować wspólną społeczność.

Pandemia i wspomnienia wydarzeń, które miały miejsce na jej skutek, nadal z nami pozostają, dlatego też  skupiamy  się na zadbaniu o stan emocjonalny uczniów, o budowanie odporności psychicznej i dobrych doświadczeń, które będą stanowiły fundament tego, by na nowo otworzyć się na szkolną rzeczywistość.

 


Harmonogram zebrań z rodzicami

 


Regulamin Rady Rodziców   – POBIERZ (pdf)   

                                                            – POBIERZ (docx)