logo-florystyka

W dniach 27-28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty florystyczne w ramach operacji pn. „Florystyka-szansa na rozwój i pracę”.

W/w projekt skierowany był do młodzieży szkolnej oraz mieszkańców.

Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów wykonali pod okiem trenerów ikebanę, a drugiego dnia zrobili bukiet w kryzie.

Organizatorzy dla uatrakcyjnienie spotkania zorganizowali również dla uczestników warsztatów konkurs pn. „Najbardziej dekoracyjna ikebana i bukiet w kryzie”.

Na podsumowaniu warsztatów swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pani Maria Kaczorowska i Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Wojtysiak. Warsztaty zakończyły się ogłoszeniem wyników konkursu oraz rozmowami przy wspólnej herbacie i słodkim poczęstunkiem.

Pragniemy z całego serca podziękować gościom za obecność, a uczestnikom za wspaniałą atmosferę, którą wspólnie stworzyli. Szczególne podziękowanie składamy Pani Mirosławie Jakiel Naczelnikowi Wydziału Płatności Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów  Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi za współpracę i poświęcony czas.

regulamin

2018_1 florysta

W dniu 21 maja 2018 r.  w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi Pan Wicestarosta Piotr Wojtysiak  podpisał umowę z Partnerami Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na realizację operacji pod nazwą: Florystyka- szansa na rozwój i pracę, która będzie realizowana przez naszą  szkołę.

Celem szczegółowym operacji jest promocja zawodu florysty jako zawodu wpisującego się  w przemysł kreatywny i prowadzącego do rozwoju przedsiębiorczości.

Warsztaty  oraz konkurs ujęte w projekcie  pobudzą umiejętności, pogłębią wiedzę opartą na doświadczaniu w obszarze zawodu florysty. Ponieważ warsztaty skierowane są do mieszkańców i  odbędą się na obszarach wiejskich przyczynią się do promocji wsi jako miejsca rozwoju zawodowego i inspiracji dla zawodu florysty.