W dniu 16 lutego 2017 r odbył się w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Opocznie etap regionalny konkursu ” Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę !”.
 
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Martyna Kowara uczennica klasy II TŻ
2. Łukasz Hrabski uczeń klasy IV TI
3. Kamil Sykuła uczeń klasy IVTI
 
Celem konkursu jest rozbudzenie u młodzieży zainteresowania wiedzą o Żołnierzach Wyklętych oraz przybliżenie działalności i roli żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny
 
Konkurs jest objęty Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Organizatorami konkursu są posłowie na Sejm RP: Robert Telus, Piotr Polak, Waldemar Buda oraz Senatorowie RP Przemysław Błaszczyk, Maciej Łuczak, Michał Seweryński, Rafał Ambrozik.