Praktyki zawodowe w ramach projektu „Praktyka bez granic” są już na półmetku. 32 osoby z naszej szkoły przebywają w Grecji. Nasi uczniowie podzieleni na trzy grupy zgodnie z zawodami jaki nabędą po ukończeniu Technikum, pracują:

  • w gastronomi na stanowiskach: kucharz, pomoc kuchenna, kelner;
  • na plantacji drzewek oliwnych i winorośli;
  • oraz przy pielęgnacji terenów zielonych: projektują nowe nasadzenia, przycinają krzewy i koszą trawniki.

Poza tym w wolnym czasie skorzystali z uroków greckiego wybrzeża Riwiery Olimpijskiej oraz odwiedzili zapierające dech w piersiach Meteory. Udali się także do wioski Stary Panteleimon, gdzie mieszkają rzemieślnicy specjalizujący się w wytwarzaniu różnego rodzaju mydełek, miodów, przypraw i likierów. Mieli również okazję zapoznać się z pełnym procesem produkcji oryginalnego greckiego sera feta.

Ale to nie koniec ich greckiej przygody, przed nimi jeszcze jeden tydzień.

Codzienna relacja z pobytu w Grecji zamieszczona jest na: https://www.facebook.com/ZSPCzarnocin/

 

Projekt pt. „Praktyka bez granic”, nr 2018-1-PL01-KA102-048141, realizowany w ramach: „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Galeria