W dniu 7.06.2019 w naszej szkole odbędą się warsztaty w ramach Projektu pod nazwą” Fenomen logicznego designu „ poświęconego promocji twórczości Maurits’a Cornelis’a Escher’a (holenderskiego artysty grafika) . Wezmą w nich udział uczniowie wszystkich klas kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Projekt stanowi innowacyjną metodę w edukacji geometrycznej. Udział w warsztatach ma służyć lepszemu zrozumieniu, a w rezultacie „polubieniu” geometrii – działu matematyki, który dla wielu uczniów stanowi przyczynę niepowodzeń szkolnych. Dzięki realizacji zajęć warsztatowych u uczniów nastąpi wzrost ogólnych zdolności poznawczych i logicznego myślenia, wzrost świadomości rozumienia pojęć geometrycznych wraz z opanowaniem odpowiednich umiejętności oraz rozwijanie wrażliwości geometrycznej do posługiwania się zdobytymi umiejętnościami w życiu codziennym. To daje możliwość przełożenia projektów geometrycznych na współczesny design w przemyśle projektowania terenów zieleni, nawierzchni, tkanin, papierów i ceramiki.

Celem warsztatów jest przełożenie twórczości holenderskiego artysty na współczesne dziedziny edukacji, kultury, mody i designu oraz budowanie pozytywnego wizerunku indywidualnych młodych talentów projektowania w nawiązaniu do rozwiązań inspirowanych twórczością M. Eschera. 

W przyszłym roku szkolnych zajęcia w ramach tego projektu będę nadal kontynuowane .szkoła desingu

Zajęcia poprowadzi Pan Tomasz Gąsienica-Józkowy –

Stylista i wykładowca modowy z zamiłowaniem do dziennikarstwa, fashion stage manager. Współpracuje z magazynami mody, agencjami modelek i projektantami na całym świecie. Publikacje Jego prac jako stylista, felietonista i producent znaleźć można m.in. w: FOTO Magazyn, Lounge Magazyn, TRENDY Magazine, EKSmagazyn, Miasto Kobiet, DESIGNSCENE Magazine, grungekage.com, allabaoutmodels.com, theFASHIONISTO.com, FASHIONISIGN.com

W jego portfolio znajdują się stylizacje do prac fotografików takich, jak: Emil Biliński, Paweł Pyrz, Jacek Zając czy Katarzyna Widmańska oraz artystów:  Agnieszka Chrzanowska, Renata Przemyk i Golec uOrkiestra. Wśród projektantów mody, którzy mu zaufali znajdziemy: Macieja Zienia, Michała Starosta i Natashę Pavluchenko – z którą współpraca zaowocowała m.in. dwukrotnym udziałem we włoskiej Alta Roma Alta Moda (rok 2013) oraz kilku europejskich edycjach Fashion Week w latach 2011-2013 jako główny stylista i manager backstage’u, między innymi we Lwowie, Mińsku i Łodzi.