„Ogrody wczoraj i dziś ” Pod takim hasłem uczniowie klas w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zwiedzili Warszawę. Był to piękny obecny dzień na podziwianie uroków zieleni w dużym mieście. Zaczęliśmy od Placu Europejskiego , gdzie pomiędzy wysokimi budynkami założono nowoczesny skwer miejski. Następnie obejrzeliśmy przepiękne Ogrody zamkowe po rewitalizacji …spacerem przez Bulwary Wiślane udaliśmy się do ogrodu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnym punktem naszego dnia był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego gdzie mogliśmy podziwiać mnóstwo roślin z grup, siedlisk itp. Na sam koniec zajrzeliśmy do Łazienek Królewskich. Był to intensywny ale i udany dzień. Uczniowie podziwiali piękno przyrody jak i mieli okazję zobaczyć różne zastosowania zieleni i jej funkcje w dużym mieście. Uświadomili sobie że zawód architekta krajobrazu nie zajmuje się tylko projektami ogrodów koło domu lecz i dużo większymi obszarami, które należy zaplanować funkcjonalnie dla wielu grup społecznych. Nad całością wyprawy czuwały Panie: Anna Kędziora oraz Małgorzata Solarek.

Galeria