W dniu 27.09.2019 r. w naszej placówce odbyły się uroczyste obchody Europejskiego Dnia Języków pod hasłem „Europa da się lubić, Europa da się śpiewać”, połączone z pierwszą edycją Szkolnego Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Głównym celem imprezy było poszerzenie wiedzy ogólnej oraz kulturoznawczej całej społeczności szkolnej na temat języków używanych na terenie Unii Europejskiej, promocja wielokulturowości i nauki języków wśród młodzieży oraz integracja społeczności szkolnej. Młodzież uczciła odśpiewaniem „Ody do radości” 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, która miała miejsce w maju bieżącego roku. Podczas imprezy uczniowie przedstawili społeczności szkolnej historię wybranych państw europejskich, ich stolic, tradycji i zwyczajów. Zaprezentowali również tańce „Zorbę” i „Belgijkę”, ponadto na świetlicy internackiej rozbrzmiewały piosenki w językach: niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim, czeskim, rosyjskim i polskim.