Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

Jest to również doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew jak i szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie – w obecnej jednak sytuacji, w obliczu Pandemii Koronawirusa SARA-COV-2, nie możemy zorganizować żadnej z tych akcji jako społeczność szkolna, ale nasz nuczyciel języka angielskiego P. Agnieszka Jaroniek zachęciła uczniów naszej szkoły do Challenge – Wyzwania, o tematyce proekologicznej.

Akcja cieszyła się powodzeniem wśród naszych uczniów.

Wszyscy chętni mieli wykonać 2 zadania:

Pierwsze to Quiz – oczywiście w języku angielskim – zawierający pytania o tematyce proekologicznej dostępny dla wszystkich na aplikacji KAHOOT.

Drugie zadanie – to do wyboru – przygotowanie przez chętnych uczniów plakatów – w dowolnej formie i technice, quizów, rebusów, krzyżówek zawierających ważne informacje związane z ochroną środowiska – też w języku angielskim.

Przygotowane przez uczniów prace prezentujemy poniżej