Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres dla całej rodziny.To czas, który chcemy spędzić wspólnie. I choć w tym roku Święta Bożego Narodzenia  będą zupełnie inne, można zadbać o ich atmosferę, przypomnieć piękne zwyczaje: np. wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych.

       Zespół Szkół CKU w Czarnocinie to szkoła, która dba o tradycje.  Co roku, dla młodzieży i mieszkańców gminy, szkoła  organizowała warsztaty, na których przygotowywane były ozdoby świąteczne, odbywały się pokazy pakowania prezentów.

 W związku z pandemią, w tym roku ZSCKU w Czarnocinie zorganizował „ KONKURS NA OZDOBY BOŻONARODZENIOWE”.  Konkurs miał na celu przybliżenie tradycji świątecznych, kształtowanie wrażliwości, zaprezentowanie talentów artystycznych oraz  wspólną zabawę .

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie , ich rodziny, słuchacze szkół zaocznych, ale także wszyscy mieszkańcy gminy Czarnocin i gmin ościennych.

W konkursie obowiązywały dwie kategorie wiekowe.

W pierwszej   kategorii, która obejmowała  dzieci i młodzież  od 7 do 13 lat,  wpłynęły 44 prace.W drugiej  kategorii, uczestnicy  powyżej 14 roku  życia,  wpłynęło 10 prac.

O zwycięstwie decydowali internauci, którzy swoimi „lajkami” głosowali od 18 grudnia do 21 grudnia na najpiękniejsze,  ich zdaniem, prace. Najwięcej głosów otrzymali:

W kategorii 7- 13 lat :

I miejsce-Zofia Kawnik

II miejsce – Maja Olejnik

III miejsce – Weronika Krawiec

 

W kategorii 14 i powyżej;

I miejsce – Wiktoria Kosędka

II miejsce – Natalia Pawlicka

III miejsce zajęła- Zuzanna Plichta

Osoby wyróżnione  otrzymały  nagrody, a uczestnicy sympatyczne upominki. Natomiast organizatorzy mają nadzieję, że konkurs pokazał, że nie jesteśmy sami, że wspólnie możemy przeżywać ten trudny dla wszystkich czas .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu na „Ozdobę bożonarodzeniową” (PDF)

Regulamin konkursu na „Ozdobę bożonarodzeniową” – (DOC)