Przystąpiliśmy jako Szkoła do PROJEKTU OGÓLNOPOLSKIEGO i wchodzimy w decydującą fazę kampanii społecznej pt. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

Promujmy ideę pisania kartek i dbania o relacje poprzez udostępnianie informacji o kampanii oraz spotu świątecznego,

idą święta

który znajdziesz m. in. w serwisie YouTube 

https://www.facebook.com/watch/?v=441026563242277

oraz na naszym facebookowym profilu:

https://www.facebook.com/dbamomojzasieg

 

Projekt polega na wspólnym pisaniu kartek świątecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jest skierowany dosłownie do wszystkich zainteresowanych. Chcemy w ten sposób zachęcić naszą młodzież by odłożyła na bok, choć na chwilę, media cyfrowe i napisała kartkę, nakreśliła parę słów od siebie, tak z serca, do osób, które są samotne, które często nie mają nikogo, a ta kartka będzie dla nich bardzo ważna i nie da się jej wykasować.

Młodzież  naszej szkoły wypisuje już zamówione w Fundacji „Dbam o Mój Zasięg” kartki świąteczne, które zostaną rozesłane do podopiecznych Domów Dziecka czy Domów Pomocy Społecznej. Młodzież ma okazję wykazać się swoją kreatywnością, pomysłowością, nabyć bądź poprawić swoje umiejętności manualne. To łatwy i miły sposób spędzania czasu w okresie przedświątecznym.

W związku z tą akcją odbędą się również w 2 konkursy tematyczne:

  1. Konkurs GRUPOWY – Przygotuj 2-minutowy film promujący hasło: IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTA – konkurs ogólnopolski organizowany przez Fundację
  2. Konkurs INDYWIDUALNY – zaprojektuj i wykonaj kartkę świąteczną – samodzielnie lub z Rodzicem/ opiekunem/rodzeństwem – konkurs szkolny

Regulaminy konkursów dostępne u opiekuna Pani Agnieszki Jaroniek oraz na tablicach informacyjnych w szkole.