Społeczność szkolna w ciągu ostatnich dni uczestniczyła w Szkolnym Tygodniu Promocji Zdrowia, którego podstawowym celem były: integracja, dbanie o prawidłowy stan psychiczny, poznanie technik relaksacyjnych i udział w zajęciach arteterapeutycznych, programach profilaktycznych i zajęciach z pedagogiem. W tym roku szkolnym zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie uczestniczyli w zajęciach artetarapeutycznych, podczas których poznawali pozytywny wpływ sztuki i mogli z nią obcować jako formą relaksu i ekspresji. Tworzyli swoje prace, poznali technikę malowania barwnikami spożywczymi na oleju i mleku, marmurkowali papier, wykonywali gniotki antystresowe oraz poznali dobroczynny wpływ rodzinnych i towarzyskich gier planszowych. Poza tym poznali główne techniki relaksacyjne, uczestniczyli w mini-lekcjach muzykoterapii i treningu autogennym Schultza.

Galeria