Adwent poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Nieodzownym elementem tego czasu we współczesnym świecie są drzewka, kokardy, wianki, stroiki na drzwi i stół. Wokół unosi się zapach przypraw korzennych i króluje zieleń, złoto, srebro, biel i czerwień. Aby to wszystko mogło zagościć w wielu domach w święta Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie zorganizował warsztaty bożonarodzeniowe pt. „Wianek i choinka z natury”.

Same warsztaty oprócz cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności oraz miłej atmosfery dały uczestnikom poczucie spełnienia artystycznego. Uczestnicy małymi krokami odkrywali jak wiele rzeczy może stać się materiałem florystycznym.

Wykonane samodzielnie choinki i wianki stanowią piękną i unikalną ozdobę. Tak powstaje właśnie nastrój.

Mamy nadzieje, że  zainspirowaliśmy nie tylko uczestników warsztatów, ale i innych odwiedzających ich stronę internetową czy facebooka do wykonania ozdób na święta.

Te detale to właśnie magia tych pięknych świąt.

 

Galeria