Akcja FESTIWAL SZTUKI GRAFFITI została zorganizowana przez uczniów klas piątych technikum dla całej społeczności szkolnej. W ramach akcji uczniowie zapoznali się z założeniami sztuki graffiti jako sztuki w przestrzeni publicznej. Mieli też okazję aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu artystycznym jakim było stworzenie „Ściany pozytywnych myśli”. Zadaniem chętnych było przekazanie w formie plastycznej pozytywnego przesłania dla świata. Inspiracją do działań artystycznych była wystawa prac graffiti wykonanych przez uczestników zajęć „Projekty artystyczne w moim życiu”. Celami akcji było umożliwienie aktywnego kontaktu ze sztuką współczesną, wnikliwa obserwacja rzeczywistości, zwrócenie uwagi na problemy współczesnej młodzieży, wgląd w istotę swojego „ja” oraz odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń, frustracji.

Galeria