Ostatki, zapusty, mięsopust – to popularne w Polsce nazwy ostatnich dni karnawału.

W ostatni dzień karnawału odbyły się Ostatki Powiatowe 2024 w Inkubatorze Przetwórstwa owocowo-warzywnego, wyrobów cukierniczych i wypieku chleba, aby wspólnie świętować zakończenie karnawału. Gospodarzami spotkania był Starosta Powiatu Piotrkowskiego pan Piotr Wojtysiak i dyrektor Zespołu Szkół CKU im. Juliusza Poniatowskiego w Czarnocinie pan Maciej Stachaczyk. W przygotowaniu spotkania brały udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czarnocina i uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Stoły uginały się pod ogromem pyszności przygotowanych na ten dzień.

Uczniowie w strojach ludowych przybliżyli uczestnikom spotkania tradycje wiążące się z Ostatkami.

Niespodzianką dla zebranych był konkurs na Powiatowego Mistrza Faworków 2024. Zwycięzcą okazał się pan Starosta Piotr Wojtysiak, a wicemistrzem pan Wójt Roman Miksa. Zwycięzcom gratulujemy .

Uczniowie w szkole w tym dniu  mogli w dowolny sposób przebrać się i w ramach zabawy ostatkowej odbyły się dwa konkursy:

• Na najlepiej przebranego ucznia – konkurs indywidualny.
  • Na najliczniej i najlepiej przebraną klasę w szkole – konkurs dla klas.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali dla całej społeczności szkolnej przepyszne pączki, faworki, oponki i inne słodkości.
Gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się do świętowania i wykazali się dużą kreatywnością oraz pomysłowością.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do zabawy i przebrali się. Dzięki Wam ten dzień w szkole był wyjątkowy i niepowtarzalny.