Dnia 10 czerwca 2026 roku klasa I Technikum wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Teatru Wielkiego w Łodzi . Celem wyjazdu było poznanie funkcjonowania jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce oraz zobaczenie, jak wygląda praca teatru „od kuchni”.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla widzów. Zobaczyli pracownie krawieckie, charakteryzatornię, magazyny kostiumów, a także ogromną scenę wraz z zapleczem technicznym. Pani przewodnik opowiadała o pracy aktorów, reżyserów, scenografów i techników, podkreślając, jak wiele osób jest zaangażowanych w przygotowanie jednego spektaklu.
Uczniowie poznali również historię Teatru Wielkiego w Łodzi oraz ciekawostki dotyczące jego architektury i najważniejszych przedstawień. Wycieczka pozwoliła lepiej zrozumieć, jak powstaje sztuka teatralna i jak skomplikowanym procesem jest przygotowanie widowiska.
Cele wycieczki:
-
poznanie kulis pracy teatru i jego zaplecza technicznego,
-
rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką,
-
zrozumienie roli różnych zawodów związanych z teatrem,
-
integracja klasy i wspólne przeżywanie wartościowych doświadczeń.
Wycieczka była ciekawa, inspirująca i pozwoliła spojrzeć na teatr z zupełnie nowej perspektywy. Uczniowie wrócili z niej bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia.


