Dnia 10 czerwca 2026 roku klasa I Technikum wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do Teatru Wielkiego w Łodzi . Celem wyjazdu było poznanie funkcjonowania jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce oraz zobaczenie, jak wygląda praca teatru „od kuchni”.

Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję wejść do miejsc na co dzień niedostępnych dla widzów. Zobaczyli pracownie krawieckie, charakteryzatornię, magazyny kostiumów, a także ogromną scenę wraz z zapleczem technicznym. Pani przewodnik opowiadała o pracy aktorów, reżyserów, scenografów i techników, podkreślając, jak wiele osób jest zaangażowanych w przygotowanie jednego spektaklu.

Uczniowie poznali również historię Teatru Wielkiego w Łodzi oraz ciekawostki dotyczące jego architektury i najważniejszych przedstawień. Wycieczka pozwoliła lepiej zrozumieć, jak powstaje sztuka teatralna i jak skomplikowanym procesem jest przygotowanie widowiska.

Cele wycieczki:

  • poznanie kulis pracy teatru i jego zaplecza technicznego,

  • rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką,

  • zrozumienie roli różnych zawodów związanych z teatrem,

  • integracja klasy i wspólne przeżywanie wartościowych doświadczeń.

Wycieczka była ciekawa, inspirująca i pozwoliła spojrzeć na teatr z zupełnie nowej perspektywy. Uczniowie wrócili z niej bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia.

teatr3

teatr

teatr1