www.dreamsart.pl

Uczniowie, biorący udział w projekcie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) „Praktyka bez granic”, kontynuują przygotowania do wyjazdu!

Odbyły się nie tylko spotkania informacyjne, podpisano umowy, trwają szkolenia  z języka angielskiego. Były już zajęcia z podstaw języka greckiego, a 27 marca br. odbyło się spotkanie na temat  przygotowania kulturowego.

Przygotowanie kulturowe realizowane było w formie warsztatów. Pozwoliło to uczestnikom na zaznajomienie się z tematyką różnic organizacyjnych, mentalnościowych jak i społecznych pomiędzy Polską a Grecją. Omówiona została także historia powstania Unii Europejskiej oraz jej podstawowe cele i zasady funkcjonowania. Uczniowie dowiedzieli się również o działalności i perspektywie rozwoju młodzieży za pośrednictwem Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Warsztaty międzykulturowe zakładały wykazanie różnic kulturowych oraz możliwych sytuacji wynikających z obcowania w środowisku wielokulturowym. Warsztaty mają praktyczne przygotować uczestników do mobilności oraz tolerancji, tak aby nie wystąpiła sytuacja z pojawianiem się potencjalnych problemów wynikających z nieznajomość danej kultury i norm kulturowych.