Szkoła to miejsce, które nie powinno kojarzyć się jedynie z nauką, egzaminami i obowiązkami, to także miejsce, które ma zbliżać społeczność uczniowską i tworzyć piękne wspomnienia, dlatego 7 czerwca 2022roku na terenie ZSCKU w Czarnocinie odbył się piknik pod hasłem ” Bawmy się razem”
W pikniku wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie klas ósmych z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych z: Czarnocina, Szynczyc, Bab, Kurowic.
Piknik zaszczycili swoją obecnością także : Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Dariusz Magacz, z- ca Wójta Gminy Czarnocin Pani Aneta Stawiana- Kosiorek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Pani Milena Dzięcielewska , Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aldona Wypych- Leśniewska oraz goście z Ukrainy.
Program pikniku był bardzo bogaty. Odbyły się Gminne Biegi Przełajowe , międzyszkolne mecze w piłkę nożną. Były różne warsztaty: florystyczne, plastyczne, żywieniowe, gry, zabawy, loteria fantowa, pokaz sprzętu rolniczego, pokaz udzielania pierwszej pomocy a nawet szybki kurs tańca.
Z okazji zbliżającego się 100-lecia utworzenia szkoły odbył się także konkurs na temat wiedzy o szkole pod hasłem ”Powrót do przeszłości”....