20 kwietnia 2017 r. – Przed maturą w Częstochowie
W dniu 20.04.2017r. maturzyści wraz z księdzem Patrykiem Madejczykiem i pedagogiem Edytą Sęk odwiedzili klasztor na Jasnej Górze i uczestniczyli we mszy świętej celebrowanej w ich intencji. W drodze powrotnej odwiedzili kaplicę św. Barbary.
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]Galeria...
20 kwietnia 2017 r. – Finał IX Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie
W centralnych eliminacjach konkursu brał udział Łukasz Osiński uczeń III klasy w zawodzie Technik Rolnik w Czarnocinie, który zajął 36 miejsce na 160 uczestników.
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]Galeria...
20 kwietnia 2017 r. – XVII edycja konkursu „I Ty bywasz poetą”
XVII edycja konkursu "I Ty bywasz poetą"
I miejsce- Magdalena Korzeniowska - uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu
Wyróżnienie – Łukasz Hrabski- uczeń klasy IV Technikum w zawodzie technik informatyk
20 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu poetyckiego "I Ty bywasz poetą".
Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu.
Nadesłane prace oceniło jury w składzie: Rafał Orlewski, Joanna Białaczewska, Anetta Grudzień, Anna Cieślak.
Na powitanie , tradycyjnie, uczestnicy konkursu i zaproszeni goście wysłuchali wierszy laureatów w interpretacji uczniów ZSP nr 5.
I miejsce w konkursie zajęła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Poniatowskiego w Czarnocinie : Magdalena Korzeniowska.
Był to jej kolejny sukces, bowiem w poprzednich latach także jej poezja została doceniona, zajmowała II miejsce.
Wyróżnienie otrzymał Łukasz Hrabski ucz. klasy IV.
Tomiki poezji i dyplomy uznania otrzymali także nauczyciele prowadzący uczestników.
A oto jeden z nagrodzonych utworów Magdaleny:
Skarb
Gdy skaczę w toń
Ludzkich słów i obietnic
Czuję że tonę
Serce ciągnie mnie na dno
A...
11 kwietnia 2017 r. – Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt
W dniu 11.04.2017 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt. w turnieju udział wzięły cztery szkoły: z Wolborza, Bujen, Szydłowa i Czarnocina.
Nasza reprezentacja w składzie:
Aleksandra Ścieszko
Aleksandra Kotynia
Martyna Osmulska
Natalia Kacperska
Paulina Płeska
Kinga Szwedowska
Paulina Klepacz
Patrycja Marczak
zajęła III miejsce.
Za walkę do końca i sportową postawę dziekujemy....
07 kwietnia 2017 r. – STYPENDIUM STAROSTY POWIATU PIOTRKOWSKIEGO
W dniu 7 kwietnia 2017 r. na sesji powiatu odbyło się uroczyste wręczenie naszym uczniom STYPENDIUM STAROSTY POWIATU PIOTRKOWSKIEGO.
Z rąk Pana Stanisława Cubały stypendia dla najlepszych uczniów odebrali:
Kamil Sykuła
Kinga Szwedowska
Katarzyna Michalak
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY.
Warto pokazywać i promować osiągnięcia uzdolnionych uczniów. Warto pielęgnować talenty i zachęcać do jeszcze większego wysiłku. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, sięga po laury na konkursach i olimpiadach, należy to docenić i nagrodzić.
Stypendia naukowe zostały ufundowane przez Starostę Powiatu i są nagrodą dla uczniów wybitnie wyróżniających się w nauce oraz odnoszących szczególne osiągnięcia na polu naukowym.
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]...
06 kwietnia 2017 r. – XXI Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych
W dniu 06.04. 2017 r. nasza szkoła brała udział w Gali Finałowej XXI Przeglądu Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Na rozstrzygnięcie konkursu zaproszono opiekuna uczniów naszej szkoły Panią Małgorzatę Solarek wraz z uczestnikami, a ich przedstawicielem był uczeń klasy II Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu Franciszek Lasota, który wykonał dwie prace plastyczne.
Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół zawodowych to projekt skierowany głównie do uczniów szkół zawodowych z Łodzi i terenu województwa łódzkiego.
Głównym celem konkursu była popularyzacja działań artystycznych młodzieży, promowanie aktywności twórczej oraz konfrontacja jej autorskich dokonań.
Finałaowa Gala odbyła sie w Muzeum Miasta Łodzi w przepięknej sali lustrzanej.
W programie uroczystości oprócz ogłoszenia wyników konkursu można było posłuchać przepięknej muzyki klasycznej granej na fortepianie przez studentów Akademii Muzycznej oraz spotkac sie z gościem specjalnym Panem Michałem Fajbusiewiczem.
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
Galeria...
04 kwietnia 2017 r. – Szkolne Biegi Przełajowe pod hasłem „Żyj bez nałogów”.
W dniu 04.04.2017 r odbyły sie w naszej szkole Biegi Przełajowe "wiosna 2017" pod hasłem "Żyj bez nałogów".
W biegu wzięło udział 79 uczniów: 47 dziewcząt i 32 chłopców.
W kategorii dziewcząt:"
I miejsce - Dagmara Turek kl. II TŻ
II miejsce - Karolina Rychter kl. II TŻ
III miejsce - Aleksandra Ścieszko kl. IV TŻ
IV miejsce - Paulina Płeska kl. IV TŻ
V miejsce - Edyta Maślanka kl. IV TŻ
VI miejsce - Angelika Gajda kl. IV TŻ
W kategorii chłopców:
I miejsce - Sebastian Błoch kl. III TR
II miejsce - Karol Nadaj kl. I TR
III miejsce - Dominik Karzatka kl. I TR
IV miejsce - Sylwester Nadaj kl. III TR
V miejsce - Dawid Pach kl. I TR
VI miejsce - Dawid Janiczek Kl. IV TŻ
Wśród klas w kategorii dziewcząt:
I miejsce kl. IV TŻ - 12 pkt
II miejsce kl. II TŻ - 14 pkt
III miejsce kl IV TA - 53 pkt
Wśród kals w kategorii chłopców:
I miejsce kl. I TR - 13 pkt
II miejsce kl. III TR - 21 pkt
III miejsce...
3 kwietnia 2017 r. – Akcja HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
Galeria...